Nohut Büyüsü

Nohut büyüsü günümüzde herkesin en fazla tercih ettiği büyülerden bir tanesidir. Nohut büyüsünün uygulanması diğer büyü çeşitlerine nazaran daha kolay ve basit olduğundan ötürü insanlar arasında sıkça tercih edilmektedir. Tarifi çok basit olan nohut büyüsünün yapımı ve büyünün uygulanması aşamasında gerekli olan envanterler insanlar tarafından da bir hayli merak edilmektedir. Nohut büyüsü diğer büyüler gibi uygulanması zor olmadığı gibi yine diğer büyüler gibi etkisi de kuvvetli değildir. Bu sebepten dolayı kısa süreli etki görmek isteyen kişilerin tercih edeceği bir büyü çeşididir nohut büyüsü. Lakin büyünün kolay ve basit yapımı olanı da olsa, zoru da olsa kesinlikle bir kişi eğer bu işin ehli değil ise tek başına büyü yapmaya kalkışmamalıdır. Kesinlikle her büyü bu işin uzmanı ve profesörü olan büyücülere ya da medyumlara yaptırılmalıdır.  

Nohut büyüsü isminde ki bu büyü 41 tane nohut ile yapılmaktadır. Tabi ki bu 41 adedince her nohutunda sırasına has özel ve tılsımlı sözcükleri de bulunmaktadır. Nohut büyüsünün yapılmasında ve uygulanmasında ki en büyük gaye seven bir kişinin sevdiğine kavuşması içindir. Bunun yanı sıra nohut büyüsü kısmeti kapalı olan, kendisine bir türlü eş adayı bulamayan kişilerinde kısmetini açabilmek amacı ile uygulanabilmektedir. Nohut büyüsü ak büyü sınıfındadır ve büyünün uygulanmasında enerji aleminde ki ruhani varlıklar, yani cinlerden her büyücü inandığı dinin kabilesine tabi olanından yardım alarak bu büyüyü uygulamaktadır. Yani Müslüman olan bir medyum ya da büyücü Müslüman cin kabilesine tabi olan cinlerden yardım alırken, Hristiyanlarda Hristiyan olan frekans aleminde ki ruhani varlıklardan yardım alarak bu büyüyü yapmaktadır. Sevmeye, sevilmeye ve sevgiye ihtiyaç duyan, bayan ya da erkek fark etmeksizin herkes nohut büyüsünü bu işin ehli olan büyücü ya da medyumlara yaptırabilirler. Nohut büyüsünün uygulanması çok kolaydır, lakin kendi içerisinde farklı farklı çeşitleri bulunmaktadır. Yani Müslüman medyum ya da büyücülerin yapımı farklıdır. Diğer dinlere tabi olan medyumların veya hocaların uygulaması farklıdır. Ancak nohut büyüsünde ki amaç tektir. Ya bir kişinin kısmetini açabilmek üzere uygulanır ya da bir kişiyi sevdiğine kavuşturmak üzere ayrılır. Bu büyüyü aşk büyüsü  gibi diğer bağlama büyü çeşitleri ile karıştırmamak lazım. Büyüde ki amaç iki seven kişi bir türlü ailevi baskılar ya da maddi sebepler gibi bazı nedenlerden ötürü kavuşamayıp, evlenememesinden ötürü uygulanmaktadır. 

Nohut Büyüsü Nasıl Yapılmaktadır? 

Nohut büyüsünü uygulayabilmek için ilk gerekli olan materyal 41 adet önce ıslatılıp, daha sonra yine 41 gün boyunca kurumaya bırakılmış olan nohut olmalı. Bunun üzerinde hiçbir çizgi ya da yazı olmamak şartı ile beyaz ve temiz bir kağıt olmalı. Ayrıca büyünün yapımına bağlı olarak şayet birbirlerine kavuşmak isteyen iki çift için bu büyü uygulanacak ise o kişilerin şahsi bilgileri, anne ve baba isimleri, kişilerin doğum tarihleri ve kişilere ait olan birer adet şahsi eşya gibi envanterlere de ihtiyaç duyulmaktadır. Bunların yanı sıra büyüyü yapacak olan medyumun ağacı doğu bölgesine bakmakta olan incir ağacının özünün sütü ve ortalama 300 ila 400 gram gelecek kadar taze, kırmızı soğan kabukları da gerekli olmaktadır. Gelelim büyünün yapımına. Birinci etapta bu büyünün yapımına gece saat 3’de başlanmalıdır ve büyü yapılan ortam sessiz, karanlık ve mum ışığının olduğu bir yer olmalıdır.  İkinci etap için 41 gün boyunca kurutulmaya bırakılmış olan 41 adet nohut alınarak incir ağacının özünden çıkarılmış olan süt içerisine bırakılır ve bir sonra ki gece saat 3’e kadar bekletilir.

İkinci etap için diğer gün gece saat 3’de 41 adet nohut bu süt içerisinden çıkarılarak, 1 saat kurumaya bırakılır. Bu esnada ise beyaz kağıt üzerine kişilere ait olan bilgiler işlenir. Tabi ki bu işlemler yapılırken her bir işlem için özel tılsımlı sözler ve büyü için gerekli olan simgesel ritüeller uygulanır. Üçüncü etapta beyaz kağıt içerisine soğan kabukları koyularak, beyaz bir koyunun derisi ile komple sarılır. Dördüncü etapta kuruyan nohutlar düdüklü tencere içerisinde kaynatılarak hamur haline getirilir. Tabi ki bu nohutların hepsi özel okunmuş nohutlardır. Ardından bu nohutlar gramaj olarak aynı dengede yarısı beyaz bir kedinin yiyebileceği şekilde, diğer yarısı ise beyaz köpeğin yiyeceği şekilde özelce hazırlanır ve bu hayvanlara yedirilir. En son işlemde ise bu iki çiftin birleşebilmesi için koyun derisine sarılmış olan büyü yönü doğu tarafına bakmakta olan hurma ağacının altına 4+1=5 metre derinlikte olan toprağa gömülür. Böylelikle büyü yapımı tamamlanmış olur. Büyünün tam olarak tutması için ise