Papaz Büyüsü

Papaz büyüsü ismini ilk defa bu büyüyü yapmakta olan Süryani papazlardan almış bulunmaktadır. Papaz büyüsü kategori olarak kara büyünün içerisine girmektedir. Bir kişinin ailesinin huzurunu kaçırmak ve yine o kişinin çevresinde bulunmakta olan kişilerin mutsuz olması için kötülük üzerine yapılan büyüdür. Uygulama işlemi şatafatlı olan kara büyü yapım aşaması da bir o kadar zordur. Kısacası kara büyünün işlemi her büyü yapmakta olan kişi tarafından uygulanamaz. 

Papaz Büyüsünün Yapılma İşlemleri Nelerdir? 

Bu büyü metodunu yapabilmek için ilk önce bireye ait olan kişisel bilgilerin (ismi, annesinin ismi, doğduğu tarih ve kendisine ait olan fotoğraf) veya kullanmış olduğu eşyaların (tıraş bucağı olur, çantası olur, tarağı olur yani elinin değdiği herhangi bir eşyası olur) veya bireye ait olan vücudundan bir parçanın (derisine ait kalıntı olur, saçından bir tel olur, kesmiş olduğu tırnağı olur) tarzında materyal şeylerin kullanılması sonucunda enerji olarak yaratılmış olan varlıklarında yardım ile uygulanmaktadır. 

Bu saymış olduğumuz materyal şeylerden bir tanesi alınarak, misal verecek olursak kişiye ait olan deri kalıntısını diyelim ki aldık ve bunun üzerinden papaz büyüsü işlemini yapacağız. Büyü yapılacak olan kişiye ait aldığımız bu deri kalıntısını Hac hurması ismi verilen (Arabistan’da bulunan hurmaya ait çekirdek) hurmanın çekirdeğine bir bez parçası yardımı ile bağlıyoruz. Deriyi bağladıktan sonra ise dibi olmayan herhangi bir kuyunun içerisine veya su kuyusu ismi verilen bir kuyunun içerisine atıyoruz. Bu uygulama işlemini yerine getirirken aynı zamanda da hurmanın çekirdeğine bağlayacağımız kişiye ait olan deri kalıntısını bağlarken farklı farklı tılsımı büyük olan kelimeler söylemekteyiz bu kelimeleri ise 41 kez tekrar etmekteyiz. Aynı zamanda bağlama işlemi bittikten sonra kuyuya atmadan önce 32 kez yine bu tılsımlı sözcüklere benzer söylenmesi gereken farklı kelimelerde bulunmaktadır. Büyü için kullanılmakta olan tılsımı büyük olan kelimeler ya da sözler Süryanice dildedir. Bunun sebebi ise bu büyüyü ilk defa yapan Süryani papazlardan dolayıdır.  

Papaz büyüsü hakkında bilinmekte olan en büyük yanlış bilgilerden bir tanesi de yedirme ya da içirme uygulaması yapılarak büyünün tuttuğunun bilinmesidir. Diğer yanlışlar ise büyü yapılacak olan bireye kadının adet kanını içirilmesi ile büyünün tutacağının sanılması veya küflenmiş bir ekmek içerisine dua yazılması ve bu ekmeğinde büyü yapılacak olan kişiye yedirilmesi ile tuttuğunun bilinmesidir. Bunlar tamamen boşa zaman harcamaktadır ve papaz büyüsünün oluşmasını asla başlatmaz. 

Papaz Büyüsü Nasıl Etki Eder? 

Bu büyünün etkisi uygulandığı günden hemen sonra başlamaktadır. Büyünün tuttuğunu anlamak için büyü yapılan kişiyi sürekli kontrol etmek gerekir. Şayet papaz büyüsünden beklenilen etkileri büyü yapılan kişi sergiliyor ise bu büyünün tuttuğu anlaşılır. Büyü ilk olarak kişinin rüya alemine enerji olarak yaratılan varlıkların girip onu korkutması ile başlamaktadır. Rüyayı gören birey uyandığında o gün mutsuz olur ve huzuru hiç yerinde olmaz. Aynı zamanda büyü yapılan kişi gün içerisinde sürekli ense bölgesinde bir varlığın nefes alıp verdiğini hisseder ve sanki kendisini sürekli birisi takip ediyor gibi hissetmeye başlar.

Çeşitli halüsinasyon türevi diğer insanların göremediği şeyleri görmeye başlar ve kişinin ruh enerjisi alt seviyelere iner.  Kişinin ruh derecesi git gide zayıflayarak en sonunda enerji aleminde olan ve normal insanların göz ile göremeyeceği varlıkların kontrolüne girmek zorunda kalırlar. Sonucunda ise büyüyü yaptıran kişi büyü yapılan kişiye karşı ondan isteyebileceği her şeyi rahatlıkla yaptırabilir. Büyünün etkisi altında olan kişi ise yaptığı şeylerin hiç farkında dahi olmadan kendisi sürekli kafası başka bir yerde sanki hipnoz olmuş gibi haller sergiler.